O lyocellu słów kilka

2019-10-04

Mówi się, że to materiał idealny - jest delikatny niczym jedwab, wytrzymały niczym poliester i ciepły niczym wełna. Czy na pewno mu tak blisko do ideału? Sprawdźcie, co czyni lyocell tak wyjątkowym!

Czym jest lyocell?

Na pewno już kiedyś obiła Wam się o uszy ta tajemnicza nazwa. Przede wszystkim to naturalny materiał wytwarzany przez człowieka i pozyskiwany jest z celulozy drzewnej, najczęściej z drzewa eukaliptusowego. To drzewo niezwykle łatwe w uprawie, niewymagające, które niezwykle szybko rośnie i nie potrzebuje sztucznego nawadniania. Lyocell można precyzyjniej określić włóknem odzyskanym lub zregenerowanym, a więc nie szkodzi środowisku naturalnemu. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jest biodegradowalny. Otóż wystarczy zaledwie 6 tygodni kompostowania, aby tkanina całkowicie się rozłożyła! 

  

Czym wyróżnia się lyocell?

Lyocell łączy zalety bawełny i wiskozy. Jego włókna są gładkie (bardziej niż w przypadku wiskozy czy bawełny). W połączeniu z dobrą absorpcją wilgoci sprawia to, że jest idealny dla osób z nadmierną potliwością. Charakteryzuje się wytrzymałością, elastycznością i tym, że jest niezwykle przyjemny w dotyku. Dodatkowo pozwala skórze oddychać, więc idealnie sprawdza się u  osób mających problemy ze skórnymi alergiami. To materiał, w którym z pewnością będziesz czuła się swobodnie. Co ciekawe lyocell jest niełatwy w farbowaniu, dlatego występuje w naturalniejszej kolorystyce. Patrząc z praktycznej strony, istotna jest informacja, iż może być prany i suszony mechanicznie. Mniej się też gniecie i łatwiej się go prasuje. Doskonale sprawdzi się zarówno w casualowych zestawach, eleganckich fasonach, jak i swobodnych krojach. Jeżeli preferujesz wygodne i wyjątkowe stylizacje, ubrania z lyocellu z pewnością spełnią twoje oczekiwania.

    

  

Jeśli cenisz sobie ekologiczny styl życia i los środowiska nie jest Ci obojętny, z pewnością pokochasz tę wyjątkową tkaninę. Sprawdź nasze propozycje z Nowej Kolekcji.

Sprawdź ubrania z naturalnych tkanin

Share

Menu