ZA CO LUBIMY WISKOZĘ?

2017-08-02 by

Zwracasz uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są Twoje ubrania? Mało kto czyta informacje na metkach, a tymczasem mogą nam one sporo powiedzieć o tym, jak ubranie będzie się zachowywało podczas noszenia, a nawet uchronić nas przed odzieżową katastrofą, taką jak skurczenie się ulubionego swetra w praniu. Większość z nas potrafi mniej więcej opisać, czym charakteryzuje się wełna, bawełna czy len, ale sprawa się nieco komplikuje, kiedy dochodzimy na przykład do wiskozy. To materiał naturalny czy sztuczny? Jakie ma właściwości? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czym charakteryzuje się wiskoza?

Wiskoza jest włóknem pochodzenia naturalnego, pozyskiwana jest bowiem z celulozy zawartej w drewnie, natomiast sam proces produkcji jest sztuczny, tzn. składa się z szeregu skomplikowanych operacji technologicznych. Oznacza to, że jest materiałem sztucznym, ale nie syntetycznym (jak na przykład poliester).

To materiał miękki, śliski i przyjemnie „chłodny” w dotyku. Jego główną zaletą jest niezwykła przewiewność oraz to, że dobrze chłonie wilgoć. Dlatego ubrania z wiskozy doskonale sprawdzają się wiosną i latem (nie musimy się martwić, że w upalny dzień bluzka przyklei się nam do pleców). Poza tym wiskoza nie uczula i jest bezpieczna nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Brzmi zachęcająco, prawda? Czy ten materiał w ogóle ma jakieś wady? Niestety, wiskoza dość łatwo się gniecie i wymaga delikatnego prania, ponieważ mokre włókna tracą wytrzymałość i są podatne na odkształcenia. Ale jest na to rada! Obecnie bardzo popularne są mieszanki wiskozy na przykład z poliestrem. Takie połączenie sprawia, że materiał jest bardziej wytrzymały i odporny na zagniecenia, przy jednoczesnym zachowaniu przewiewności i chłonności.

W ofercie Greenpoint oczywiście nie mogło zabraknąć ubrań z wiskozy. Znajdziesz u nas bluzki, koszule i sukienki wykonane ze 100-procentowej wiskozy. Sprawdź modele wiskozowe z najnowszej kolekcji.

      

Znajdziesz u nas również produkty z mieszanki wiskozy z lyocellem czy poliestrem. Sprawdź, co mamy dla Ciebie!

    

W ofercie Greenpoint znajdziesz także produkty wiskozowe z  WYPRZEDAŻY! To ostatnia szansa by zakupić je w najniższej cenie.

    

ZOBACZ WIĘCEJ PRODUKTÓW Z WISKOZY >>

Share

Menu