Warsztaty z Małgorzatą Ohme: O dobrej miłości do siebie samej

2021-04-23

Samoakceptacja, klucz do szczęścia. 

Wszyscy chcemy być szczęśliwi jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale często sam proces dotarcia do celu nie jest łatwy. Niewiele  z nas zdaje sobie sprawę, że jedną ze ścieżek do samoakceptacji wiedzie przez poznanie pokochanie siebie z całym pakietem wad i zalet. 

"Polub siebie”, „pokochaj siebie” to  hasła ostatnio bardzo modne. Samoakceptacja jest podobno najlepszą droga do poznania samej siebie. Niestety większości z nas sztukę samoakceptacji nie udaje się zbyt łatwo wcielić w życie, łatwo jest albo puścić wskazówki w niepamięć albo pomyśleć „to nie dla mnie”. Tymczasem sprawa może okazać się bardziej skomplikowana niż mogłoby się to wydawać. Budowanie poczucia akceptacji siebie w czasie, gdy czujemy się psychicznie mało stabilnie, a nasze poczucie własnej wartości jest niskie, jest procesem czasochłonnym.  

Co mówią badania? 

Jako marka odzieżowa, która ma ciągły kontakt z polskimi kobietami postanowiliśmy zagłębić temat. Kobiece historie zainspirowały nas do przeprowadzenia badania*, w którym zapytaliśmy kobiety m.in. o to, jak ubiór  wpływa na ich samopoczucie. 

Okazuje się, że większość z nas czuje się dobrze sama ze sobą, gdy założy modną, elegancką stylizację, która doda jej pewności siebie. 

Jak o siebie zadbać? 

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie na pierwszym miejscu postaw na siebie!  Zdrowa nutka egoizmu czy robienie rzeczy „dla siebie” jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły.  Samoakceptacja pozwoli Ci spędzać czas w harmonii, bez presji , że coś musisz, tylko wtedy ta presja znika. Niestety, dla wielu z nas spędzanie czasu samej ze sobą bezwarunkowo jest niezwykle trudne. Zacznij małymi krokami: od zrobienia czegoś dla siebie, co pozwali Ci się „zresetować”, i spowoduje, że spojrzysz na siebie  z nowej perspektywy. Pokochanie samego siebie jest to tworzenie wokół siebie atmosfery pełnej  zaufania i bezpieczeństwa. Samoakceptacja sprawia, że nasz  umysł zaczyna  być uporządkowany,  przestajemy się rozpraszać demotywującymi myślami.  Wówczas stajemy się bardziej produktywni i wydajni. 

Porada profesjonalisty - warsztaty z Małgorzatą Ohme

Jak zatem być dobrą, czułą dla siebie i jak w trudnym czasie pandemii, kiedy wiele z nas spędza czas w domu - pielęgnować pozytywne myślenie o sobie?  W myśl hasła jesienno-zimowej kampanii „Greenpoint znaczy razem” chcemy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i zatroszczyć się o Wasze potrzeby. Już 26.04.21 na naszym profilu na Instagramie @greenpointfashion spotkamy się na warsztatach online, które poprowadzi psycholożka i dziennikarka Małgorzata Ohme.  Uczestniczki dowiedzą się jak pracować nad budowaniem poczucia własnej wartości, jak cieszyć się z każdego dnia i pokochać...siebie, co jak wiemy, nie jest takie łatwe.

Share

Menu